Oryginalne licencje serwerowe Microsoft Windows Server 2019 w wersji OEM sprowadzone z terenu USA, z bezwarunkowym prawem do legalnego użytkowania na terenie całej Unii Europejskiej, dostępne w sklepie internetowym skoa.pl.

Dzięki stosowaniu oryginalnego oprogramowania na serwerach mamy gwarancję dostępu do najnowszych aktualizacji, niezawodności i bezpieczeństwu danych przetrzymywanych na serwerach.

Licencje OEM oferowane za pośrednictwem Sklepu Internetowego SKOA dostępne są w cenach niższych do 60% od cen produktów w dystrybucji polskiej. Licencje te nabyte są bezpośrednio od partnera firmy Microsoft, który dostarcza licencje wraz z serwerami i komputerami. Dokonując zakupu licencji OEM otrzymasz również do niej jeden z serwerów lub komputerów oryginalnie dołączonych do tej licencji. Każdą licencję masz prawo przenieść pomiędzy serwerami, a tym samym użyć jej legalnie na swoim serwerze. W efekcie uzyskujesz całkowicie oryginalne niebrandowane oprogramowanie OEM w cenie niższej o 80%. Przykładowa cena licencji Microsoft Windows Server 2019 x64 Datacenter OEM to koszt rzędu 30.000,00 zł brutto, a zakupując w sklepie SKOA ten sam produkt uzyskasz w cenie 5.000,00 zł brutto. Pozostałą różnicę możesz przeznaczyć na tanie licencje CAL w pakiecie po 50 sztuk, dostępne w cenach 2.200,00 zł brutto dla 50 urządzeń (44 zł/urządzenia), gdzie średnia cena licencji CAL dla Windows Server 2019 to wydatek 190 zł/urządzenie lub 2.500,00 zł brutto za 50 użytkowników (50 zł/użytkownik), gdzie cena rynkowa to średnio 250 zł za każdego użytkownika.

Wybierając licencję Microsoft Windows Server 2019 Standard x64 OEM możesz zaoszczędzić przeszło 2.500,00 zł brutto na samym zakupie licencji. Koszt licencji w SKOA to jedyne 1.800,00 zł.

Ważnym aspektem wyboru COA jest po pierwsze różnorodność form płatności. Zamówienie opłacisz kartą płatniczą, przelewem przez przelewy24, BLIK lub przelewem bankowym na podstawie faktury proforma. Kolejny ważny punkt to dostawa. Wszystkie przesyłki z licencjami OEM są monitorowane, a ty w przeciągu 2 dni otrzymujesz numer listu przewozowego wraz z adresem do śledzenia. Po wejściu w adres śledzenia możesz na bieżąco monitorować swoje zamówienia, a dodatkowo zobaczysz tam również swoje dane dostawy (dpd.pl). Jakby tego było mało, możesz również poprosić sklep wybierając odpowiednią opcję o przesłanie dodatkowo zdjęcia klucza produktu na adres e-mail, co pozwoli Ci już na etapie wstępnym weryfikacji legalności produktu oraz instalacji produktu na serwerze i aktywacji.

W ofercie sklepu internetowego SKOA znajdziemy jeszcze licencje komercyjne dla MS SQL Server 2019 zarówno w wersji Standard i Enterprise. Wersja MS SQL Server 2019 Standard OEM posiada ograniczenie do 16 fizycznych rdzeni procesora, MS SQL Server 2019 Enterprise licencja nie posiada tego limitu. Obydwie licencje mają natomiast zintegrowane nielimitowane połączenia CAL i brak limitu pamięci RAM. Nie ma konieczności dokupowania dodatkowych licencji CAL dla użytkowników połączonych z bazą danych, a tym samym koszt całościowy oprogramowania może być niższy o nawet 90% w porównaniu do zakupu w sklepie stacjonarnym lub dystrybucji polskiej. Licencje MS SQL Server 2019 Standard oraz MS SQL Server 2019 Enterprise pochodzą z dystrybucji z terenu USA dla przedsiębiorców, a więc legalnie możesz wykorzystywać licencję w swojej firmie. W przypadku licencji elektronicznej dla SQL Server 2019 Standard cena tej licencji to jedynie 1.800,00 zł brutto. Gdy nabędziesz tą samą licencję u konkurencji to za samą podstawę zapłacisz ok 4.000,00 zł brutto, a dodatkowo będziesz musiał nabyć licencja CAL. SQL Server 2019 Enterprise dostępny jest w jeszcze lepszej ofercie. Jego koszt w sklepie SKOA to jedyne 18.500,00 zł brutto, natomiast koszt tej samej licencji bezpośrednio od Microsoft Poland to wydatek rzędu 150.000,00 zł brutto.   

Zastanów się czy warto przepłacić i zakup oryginalne licencje dla Windows Server w dużo niższej cenie.